#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Mokiniai Kristijono Donelaičio „Metus“ skaitė repuodami

Kaip Kristijono Donelaičio „Metai“ skamba repo ritmu? Atsakymo į šį klausimą mokiniai ir mokytojai ieškojo vakar Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse. Jas vedė ir kartu su dalyviais ritmų klasiko poemai ieškojo „Kūrybinių partnerysčių” kuriantis praktikas, teatro komunikacijos dėstytojas Andrius Pulkaunininkas. 

Dirbtuvėse dalyvavo daugiau nei 30 mokinių iš Vilniaus miesto ir Raseinių rajono mokyklų. Literatūros kanonu tapusiai poemai jie ieškojo netradicinių, šiuolaikinių formų, siekė ją suaktualinti. 

„Viskas prasidėjo nuo apšilimo. Gestu kalba ir ritmu bandėme perduoti vienas kitam informaciją ir pažiūrėti, kaip ji keičiasi, kaip įgauna naujų, dažnai nereikalingų prasmių. Norėjau, kad dalyviai suprastų, kad komunikuoti galima ir be žodžių – gestais, ritmu, judesiu. Vėliau pradėjome ieškoti ritmų jau konkrečiai K. Donelaičio poemai“, – apie dirbtuvių eigą pasakoja A. Pulkaunininkas.

Kaip sako dėstytojas, nesinorėjo vaikams tiesiog duoti rašytojo tekstą ir paprašyti padeklamuoti jį repo stiliumi. Iki poemos teksto buvo keliaujama pamažu: pirma sukuriant ritmą, tada prie jo jungiant po kelias eilutes. Po truputį skirtingos mokinių grupės sukūrė didelį ritminį piešinį. 

„Tokį metodą mokytojai galės pritaikyti ir dirbdami su kitais tekstais. Aš tik parodžiau, kaip galima lietuvių kalbos pamoką jungti su muzikos pamoka. Kaip jas galima integruoti vieną į kitą“, – sako A. Pulkaunininkas.

Dirbtuvėse dalyvavusi Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Dovilė Cesiūnaitė sako, kad mokiniams labiausiai patiko pamokos forma – čia jie neturėjo sėdėti ir klausytis, o patys aktyviai dalyvavo, įsitraukė į veiksmą. 

„Norint, kad mokiniai skaitytų, reikia skaitymą padaryti įdomų. Vienas iš būdų – sumoderninti klasikų tekstus, kaip šį kartą. Manau, tai tik padeda geriau įsisavinti klasikinius tekstus“, – sako D. Cesiūnaitė. 

Šios dirbtuvės – tai galerijoje eksponuojamos parodos „E-METAI“, skirtos 300-osioms K. Donelaičio gimimo metinėms, dalis. Paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje veikia nuo balandžio 23 iki gegužės 6 dienos.

 
 
 
      
 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.