#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Pirmą kartą Lietuvoje pradedama kūrybiško mokymosi programa „Pokyčių mokyklos“

Antrus mokslo metus Lietuvoje vykdomas kūrybiško mokymosi projektas „Kūrybinės partnerystės“ skelbia naujos – „Pokyčių mokyklų“ programos pradžią. 30 – tyje Lietuvos mokyklų bus įgyvendinami plačią mokyklos bendruomenę įtraukiantys projektai, kuriais siekiama ugdyti vaikų kūrybiškumą, skatinti mokyklų ir kūrėjų bendradarbiavimą.

„Prasidėjusi „Pokyčių mokyklų“ programa žymi naują „Kūrybinių partnerysčių“ projekto etapą. Pernai mažesnėse grupėse ar klasėse projekte dalyvaujantys moksleiviai, mokytojai ir kūrėjai tyrinėjo savo mokymosi aplinką, išdrįso išlaisvinti kūrybiškumą ir visus įtraukti į bendrą veiklą. Šiemet startuojanti „Pokyčių mokyklų“ programa siūlys  mokykloms nuosekliai peržiūrėti, kaip vyksta mokymasis ir bandyti kurti kūrybingumą skatinančią mokyklą“, – sakė „Kūrybinių partnerysčių“ projekto vadovė Lietuvoje Milda Laužikaitė.

Pasak vadovės, pirmosios „Pokyčių mokyklos“ šiais mokslo metais atrinktos iš 40 paraiškas pateikusių, pernai „Tyrinėjančių mokyklų“ programą įgyvendinusių, mokyklų. Besimokydami drauge su kuriančiais praktikais – įvairių mokslo, meno ir kūrybos sričių specialistais – vaikai ir mokytojai įsitraukė į kūrybiškas veiklas, įgijo daugiau tolerancijos ir lankstumo, išmoko išklausyti ir pasisakyti, daugelis įsivedė savitas tradicijas, kurių laikosi iki šiol. Galime pasakyti, kad nėra kūrybiškos pamokos recepto, kūrybiškumas reiškia kur kas daugiau – tai tarsi pasiruošimas veikti ir siekti tikslo netikėtais, kūrybiškais būdais, lygiomis teisėmis bendradarbiaujant visiems – ir mokiniams, ir mokytojams, ir mokyklos vadovams.

„Pokyčių mokyklų“ programa yra žymiai platesnė savo apimtimi už ligi šiol vykdytus „Tyrinėjančių mokyklų“ projektus. Naujoje programoje mokyklos nuspręs, ar vykdyti vieną didžiulį kūrybiško mokymosi projektą, įtraukiantį 50- 100 moksleivių, integruojantį keletą dalykų arba vienu metu įgyvendinti 2- 3 mažesnius kūrybiško mokymosi projektus su skirtingomis klasėmis ir siekiant skirtingų tikslų.

„„Pokyčių mokyklų“ programa skiriasi nuo „Tyrinėjančių mokyklų“ programos ne tik savo apimtimi, bet ir siekių gilumu. Mokyklos bus skatinamos dar giliau pažvelgti į savo kasdienybę iš kūrybiškumo perspektyvos ir atsakingai įsivertinti savo veiklą pagal Kūrybiškos mokyklos raidos modelį. Svarbu, kad postūmis pokyčiams prasidėtų nuo pasiryžimo iš esmės peržiūrėti tai, kaip mokykloje vyksta mokymasis.“, – papildė „Kūrybinių partnerysčių“ projekto Mokyklų grupės vadovė Audronė Margenytė.

Šiais mokslo metais tęsti kūrybiško mokymosi projektus ir įgyvendinti „Pokyčių mokyklų“ programą atrinktos šios mokyklos : 

 1. Kalvarijos savivaldybės Jungėnų pagrindinė mokykla
 2. Kauno Martyno Mažvydo vidurinė mokykla
 3. Kauno Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla
 4. Kauno rajono Mastaičių pagrindinė mokykla
 5. Kauno „Santaros“ gimnazija
 6. Kauno „Vėtrungės“ pradinė mokykla
 7. Kelmės rajono Kražių gimnazija
 8. Klaipėdos Baltijos gimnazija
 9. Klaipėdos rajono Endriejavo vidurinė mokykla
 10. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla 
 11. Klaipėdos Vydūno vidurinė mokykla 
 12. Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija
 13. Lazdijų rajono savivaldybės Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinė mokykla
 14. Lazdijų rajono savivaldybės Kučiūnų pagrindinė mokykla 
 15. Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinė mokykla
 16. Pagėgių savivaldybės Vilkyškių vidurinė mokykla
 17. Radviliškio rajono Sidabravo vidurinė mokykla
 18. Rokiškio rajono Obelių darželis – mokykla
 19. Raseinių rajono Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinė mokykla
 20. Šakių rajono Gelgaudiškio vidurinė mokykla
 21. Šakių rajono Griškabūdžio gimnazija
 22. Šiaulių Jovaro progimnazija
 23. Utenos Krašuonos pagrindinė mokykla
 24. Vilkaviškio rajono savivaldybės Virbalio vidurinė mokykla
 25. Vilniaus licėjus
 26. Vilniaus „Pelėdos“ pradinė mokykla
 27. Vilniaus Petro Vileišio progimnazija
 28. Vilniaus rajono Pagirių gimnazija
 29. Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija
 30. Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazija
   

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.