#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Šiemet „Kūrybinių partnerysčių“ atrankoje sulaukta tiek pat mokyklų paraiškų, kaip ir pernai

Trečią kartą vykusioje nacionalinėje mokyklų atrankoje į „Kūrybinių partnerysčių“ programą šiemet sulaukta 111 paraiškų, tiek pat kaip ir pernai. Birželio 12 d. iš 111 pageidaujančiųjų įsijungti į projektą mokyklų bus pakviesta iki 30 mokyklų.

„Kūrybinių partnerysčių“ projekto Mokyklų grupės vadovė Živilė Kubilienė pastebėjo, kad vykstant atrankai devyniuose Lietuvos miestuose surengti informaciniai seminarai mokytojams buvo vertingi ir naudingi – dauguma paraiškų atkeliavo iš tų mokyklų, kurių atstovai dalyvavo susitikimuose.

„Visoje Lietuvoje vykusiuose informaciniuose seminaruose, kviesdami į projektą, akcentavome, jog „Kūrybinių partnerysčių“ projekte didelis dėmesys skiriamas ugdymo turiniui bei jo kokybei. Kūrybinių gebėjimų ugdymas pasitelkiant kūrybines veiklas turi vykti mokantis per pamokas, įtraukiant ugdymo turinį. Atkreipėme mokytojų dėmesį, kad „Kūrybinių partnerysčių“ sukurtoje erdvėje pokyčiams mokykla stiprėja kaip organizacija, o jos bendruomenės narių įsitraukimas auga. Be to, nuolat dalijamės projekto metu atsiveriančiomis kūrėjų bei mokytojų profesinio tobulėjimo galimybėmis“, – sakė Ž. Kubilienė

„Kūrybinių partnerysčių“ mokyklos turi galimybę išbandyti skirtingus mokymosi būdus, skatinančius mokinių ir mokytojų kūrybiškumą bei telkiančius bendruomenę. Bendradarbiaujant kūrėjams bei mokytojams visoms pusėms atsiveria profesinio tobulėjimo galimybės, mokytojai tobulėja dirbdami savo darbo vietoje, kūrėjai savo žinias pritaiko ugdymo procesui, mokiniai tyrinėja ir patys prisideda prie kitokių pamokų kūrimo – projekte visi mokosi.

Pasak Ž. Kubilienės, daugiau nei pusė visų gautų paraiškų sulaukta iš prioritetinių savivaldybių, kuriose ligi šiol dar nebuvo „Kūrybinių partnerysčių“ – Jonavos, Mažeikių, Šalčininkų, Šilutės ir Varėnos rajonų, Rietavo, Visagino bei kitų Lietuvos miestų ir kaimų.

Trečiosios nacionalinės „Kūrybinių partnerysčių“ mokyklų atrankos rezultatai bus paskelbti birželio 12 dieną. 

Atrinktos mokyklos rudenį pradės kūrybiško mokymosi veiklas pagal „Tyrinėjančių mokyklų“ programą. Joje kuriantys praktikai, drauge su mokytojais dirba vienoje klasėje ar nedidelėje moksleivių grupėje.

Tai jau trečioji „Kūrybinių partnerysčių“ atranka. Per trejus metus „Kūrybinės partnerystės“ sulaukė 358 paraiškų. Į projektinę veiklą iki šiol įsitraukė 93 Lietuvos ugdymo įstaigos. Po šių metų atrankos „Kūrybinių partnerysčių“ programą įgyvendinančių mokyklų skaičius perkops šimtą.

 


DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.