#
#

Kelmės r. Elvyravos pagrindinės mokyklos projektas

Mokykla: Kelmės rajono Elvyravos pagrindinė mokykla

Kūrybos agentas:  Mantas Žalkauskas

Kuriantis praktikas:  Simonas Saarmann

Kuriantis praktikas:  Andrius Guginis

Kuruojantis mokytojas:  Rasa Skrodenienė

 


Tyrinėjimo sritis:  Pamokų integravimas sisteminiu lygmeniu, ugdant mokytojų kompetencijas kurti kūrybišką pamokų dizainą.

Tikslinė grupė:  Mokytojai.

Tikslai:  Kompetencijos ugdymas, kuriant kūrybišką pamokų dizainą.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Lietuvių kalba, anglų kalba, geografija, istorija, gamta, biologija, fizika, pradinis ugdymas.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Geologija, žurnalistika.


  • Projekto idėja – kaip kurti integraciją, paremtą konkrečia problema, o ne tema? Kaip vyksta mokytojų ir kūrėjų sesija? Kiekvienas mokytojas ant lapelio užrašo savo problemą - tokią, kurios niekaip neišsprendžia savo dalyko ribose. Tuomet tą problemą meta į problemų dubenį. Tuomet jos iškabinamos ir mokytojai mąsto, ar/kaip jie galėtų padėti savo kolegai tą konkrečią problemą išspręsti. Pagal atrastas sąsajas pradedama dirbti grupelėse, kuriamas bendros pamokos planas; praktikai atlieka moderatorių, konsultantų, idėjų siūlytojų, „kvestionuotojų“ vaidmenį. Pavyzdžiui, anglų kalbos mokytoja meta į dubenį savo problemą - vaikai nesupranta anglų kalbos laikų present perfect (have done) ir past simple (did), chemijos mokytoja pasiūlo šiuos laikus paaiškinti per fizikinių ir cheminių procesų pavyzdį – fizikiniai procesai primena present perfect laiką, nes juose nėra baigties, pavyzdžiui, popierių kiek beglamžysi jis vis vien liks tokiu pat popieriumi. Cheminiai procesai primena past simple laiką, kuomet pasikeitimas įvyksta, pavyzdžiui, degintas cukrus tampa kitoks. Tokiu principu suplanuotas integruotas pamokas mokytojai išbando su vaikais. Šis integruotų pamokų planavimo ir įgyvendinimo procesas nuolat kartojamas

 
 
 
      
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.