#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Mantas Cegelskas

Mokykla: Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos projektas „Olimpinė dvasia“

Mokykla: Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos projektas „Spektaklio „Lašelio kelionė per gyvąją žemę“ kūrimas"


Esu aktorius vaidinantis teatre, televizijos ir kino projektuose. Taip pat vedu aktorinio meistriškumo pamokas vaikams ir jaunimui bei seminarus suaugusiems komandos formavimo, viešo kalbėjimo, scenos judesio tema. 

Ne kartą esu panaudojęs aktoriaus patirtį darbe su vaikais ir jaunimu. Pavyzdžiui, Lentvaryje kelias savaites dirbau su 13-16 metų dienos centro jaunuolių grupe. Tai buvo socialiai labai pažeidžiami jaunuoliai, puikiai „išmanantys” smurtą, patyčias ir neturintys emocinio intelekto. Tarpusavio atmosfera - lyg nepilnamečių kolonijoje. Paaugliai labai kompleksuoti, nevaldantys dėmesio ir nepaisantys autoritetų. Jiems buvo būtina parodyti, kaip galima „perlipti per save”, dėmesio telkimo pratimų pagalba išmokti klausytis, ką kiti kalba, scenos judesio užduotimis išmokti labiau pasitikėti savimi ir tapti nors kiek emociškai stabilesniems. Naudojant ne tik aktorinio meistriškumo užduotis ir pratimus, bet ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgytas teatro pedagogikos ir vaikų psichologijos žinias, pavyko tai parodyti. Po intensyvių užsiėmimų jaunuoliai buvo išties „sukalbingesni”, drąsiau dėstė savo mintis. Tikiuosi, kad poveikis bus ilgalaikis. 

Kokias savo srities galimybes matau mokymosi procese? Lavinti vaikų ir jaunuolių kūrybiškumą pasitelkiant teatrą, šokį bei judesį. 

Vaidybinių etiudų, šokio, vaizduotės lavinimo pratimų, kalbėjimo viešai ir teksto suvokimo pratimų pagalba siekiu ne tik atskleisti kūno raiškos galimybes, bet ir išmokyti vertinti įvairias gyvenimiškas situacijas ir lengviau prisitaikyti socialinėje aplinkoje. Darbe su vaikais ir jaunimu nuolat naudoju ne tik įprastas teatro pedagogų aktorines technikas, bet ir, žinoma, asmeninę aktoriaus patirtį, ir tai leidžia „prieiti” prie kiekvieno moksleivio kūrybiškumo kertelės ir padėti jiems atsikratyti kompleksų, baimių ir įgyti pasitikėjimo kurti. Tam, kad darbas per teatrines priemones taptų efektyvesnis ir duotų apčiuopiamesnių rezultatų, šokio ir judesio terapija labai reikalinga atskleidžiant savo neatrastus judėjimo, mąstymo ir savianalizės klodus. 2012 metų vasarą stažuotės metu Vengrijoje susipažinau su naujausios šiuolaikinio šokio ir judesio metodikomis - gaga dance, weight-flow technique, dance and express therapy, Feldenkrais, - kurių elementai, adaptuoti vaikams ir jaunimui, ugdo laisvą požiūrį į save, savo kūną ir judesį erdvėje. 

Kitos mano domėjimosi sritys, pomėgiai ir aistros - žaidžiu futbolą „Sekmadienio futbolo lygoje“. Domiuosi vyno kultūra (2012 m. vasarą atlikau praktiką vyno ūkyje „Luretta“ (Agazzano, Italija; čia vedžiau degustacijas vynų mugėje „Convivio”).

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.