#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Kristina Luna Dolinina

Mokykla: Pakruojo r. Lygumų vidurinės mokyklos projektas „Mokomės per flashmobą“


Visa mano veikla susijusi su Indija. Dėstau hindi kalbą ir literatūrą universitete ir praktikuoju klasikinį indų šokį, tiksliau du jo stilius. Vienas jų - Kathak - tai šiaurės Indijoje kilęs šokis, pasižymintis išskirtiniu kojų darbu (kojos tarsi perkusijos muša ritmą) ir įvairiais peruetais. Pats pavadinimas atskleidžia šio ir kitų Indijos šokių esmę: Kathak - pasakotojas arba pasakojimas, taigi šokis pasakoja mums daygybę įvairių istorijų iš tolimos ir paslaptingos Indijos. Kitas stilius - Odissi - tai tarsi grakščiame ir lyriškame judesyje atgijusios Orisos saulės šventyklų skulptūros. 

Kol kas nesu panaudojusi savo srities elementų ar įgūdžių kitose srityse, bet manau, kad tikrai yra daug galimybių tai padaryti. Teko dalyvauti meniniuose tarpdisciplininiuose projektuose. Tai buvo gera ir praturtinanti patirtis. 

Manau, kad per indų šokį galima supažindinti su tolima ir visai kitokia kultūra, tokiu būdu gilinantis ir į save, į savo kultūrą. Taip pat visai kitaip pažvelgti į fizines savo kūno galimybes ir išmokti išreikšti save, naudojant kūno kalbą - šokį. Per mano veiklos sritį galima padėti pagrindus meninės komunikacijos vystymuisi ir plėsti kultūrinio - estetinio pasaulio suvokimo ribas.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.