#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Sigita Emilė Stankevičiūtė

Mokykla: Molėtų pradinės mokyklos projektas „Pradimudų salos“

Mokykla: Šiaulių Jovaro progimnazijos projektas „Kalbos žaismė“


Gimiau šiltą ir gražią 1982-ųjų vasarą, augau nerūpestingai. Mokykloje mokiausi rimtai ir su smalsumu, man beveik viskas buvo įdomu, nors labiausiai įsiminė ne mokslai, o poklasinė veikla: mokyklos puošimas su literatūros mokytoja V. Tapiniene, laikas, praleistas dramos studijoje „Elementorius“, piešimas, kūrybingi ir įdomūs draugai. Jau nuo mažų dienų kalbėdavau, kad užaugusi būsiu dailininkė. Žodžiai išsipildė – įstojau į Vilniaus Dailės Akademiją, ten baigiau tekstilės specialybę. Iki šiol tekstilė manęs „nepaleidžia“ ir tuo labai džiaugiuosi. O likimas taip lėmė, kad visai nesvajojusi apie mokytojavimą kiekvienais metais vis giliau į tai pasineriu ir vis labiau man tai patinka. 

Esu pasitelkusi dailę su vaikais nagrinėdama sveikos gyvensenos temą, literatūros kūrinius ir kūrėjus (Pranas Mašiotas, Maironis, Donelaitis ir kt.), istorinius įvykius (Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą), pasaulio pažinimą (gamtos piešimas, augalų pažinimas, natūralių dažų paieškos). Buvo smagu atrasti, kad piešiant, tapant ar kitaip kuriant galima išsamiai pažinti nagrinėjamą sritį ir ją netgi labiau pamėgti. Atradau, kad vaikai supranta žymiai daugiau, nei iš jų paprastai tikimasi pagal jų amžių, buvo labai įdomu pamatyti netikėtas vaikų interpretacijas įvairiomis temomis. 

Manau, kad ne vien tekstilė, o dailė apskritai yra labai dėkinga išraiškos priemonė, leidžianti vaikams ne tik verbaliai, bet ir vizualiai susipažinti su rūpimu dalyku, spalvomis išreikšti savo emocijas, susivokti savyje. Juolab, kad visi vaikai yra nepaprastai kūrybingi, reikia tą kūrybingumą skatinti ir palaikyti. 

Ką dar veikiu gyvenime? Mmmm, turbūt „viską“... Ne tik kuriu ir mokau, bet ir linksminu, organizuoju, tvarkau popierius, fotografuoju, skaitau, dalyvauju socialiniuose projektuose, man patinka joga, kelionės motociklu, žiemos žygiai slidėmis, mėgstu bendrauti, važinėtis dviračiu... Dažnai sakau, kad „esu labai godi“ – visada stengiuosi kuo daugiau p-a-d-a-r-y-t-i. Todėl brangiausi dalykai, kuriuos turiu – tai laikas ir entuziazmas.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.