#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Gabija Vitkevičiūtė

Mokykla: Vilniaus Centro vidurinės mokyklos projektas „Mano šaknys – lietuviškas Vilnius“

Mokykla: Vilniaus vaikų socializacijos centro projektas „Nuo šiandien“


Esu žurnalistė, rašantis žmogus, skaitantis, menų magistrė, keliautoja, trijų dukrų mama, savo vyro žmona, komunikacijos specialistė, viešųjų ryšių kontoros savininkė, Margarita (kurią kadaise vaidinau VU germanistų teatre), kinų tapybos mokinė, fortepijono klasės amžina antrokė, kanklių ansamblio dalis - kasdien ieškanti ir randanti, besimokanti ir žiniomis besidalijanti. 

Kodėl aš esu kartu su šiuo projektu? Vaikų lavinimas ir iš to užaugantis žmogaus išsilavinimas – tai mano labiausiai egoistinė išraiška, didžiausias mano egoistinis siekis. Regis, padėsiu, kuo galėsiu mokiniams, gal ir pedagogams, bet mano pirštai... į save riesti. Tai darau dėl... savęs. 

Man svarbu, su kokiu jaunimu aš bendrausiu, kai pasensiu, kai ateisiu kavos į restoraną, kas mane aptarnaus (pasipūtėliai lepūnėliai stileivos ar toliaregiškas intelektualus jaunimas, užsidirbantis per vasarą), su kuo šnektelsiu apie aktualijas, kai greituoju moderniausiu traukiniu riedėsiu į kitą Europos šalį, kas paduos man išlipančiai ranką ir pastebės, kad saulė per kaitri mano žilai garbanai, kas mane pajuokins ir paprotins, kas mane augins, kas mane privers stiebtis ir ištiesti nugarą, pasikartoti užsienio kalbas? 

Esu tikra, kad jei jau verta į ką nors investuoti, tai tikrai ne į batukus ir rankinukus (nors tai irgi prideda mums, moterims, savivertės, neslėpkim). Jei kam ir verta atiduoti daug ir daugiau, negu regis, kad tuo metu gali ir išgali – tai savo vaikams. Ir jų draugams, kad tie patys mano vaikai vėlgi augtų teisingoje terpėje. O jei gerai bus jiems, tai gerai bus Jums, tada bus gerai ir man. Viskas ratu. Ką galiu duoti? Žinias, kaip teisingai pasakyti tai, ką nori ir kad kiti tai išgirstų (viešoji kalba), kaip kūrybingai pateikti nuobodžiausius dalykus (netradicinė komunikacija), kaip suvokti ir spręsti ginčus (krizių valdymas), kaip nekovoti, o džiaugtis nuostabiuoju gyvenimu (streso valdymas). 

Kuo dar domiuosi, be savo profesijos? O kas ta mano profesija? Tai yra tai, kuo aš domiuosi. Nes komunikacija, informacija ir žinios yra tai, kas visų svarbiausia, be ko nesisuka pasaulis ir ko joks gaisras iš Tavęs neatims. Žinoma, dar Meilė ir Tiesa.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.