#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Ramunė Truncė

Mokykla: Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos projektas „Didysis atradimas – tai Aš“


Mano profesinis kelias visuomet turėjo dvi šakas –kūrybinę ir psichologinę. Nuo paauglystės atradau save scenoje – vaidinau, šokau, dainavau, vedžiau renginius. Tai įtakojo mane pasirinkti režisūros studijas. Teko dirbti artiste Lietuvių folkloro teatre, vaidinti satyros ir humoro trupėje „Kolibris“. 

Psichologija visuomet buvo mano dėmesio objektas. O teatras buvo pirmoji mano psichologijos mokykla. Tačiau laikui bėgant mano kūrybinį kelią pakeitė terapinis, psichologinis. Mokiausi įvairiose terapinėse programose – studijavau geštalto terapiją, šeimos konteliacijas, procesų terapiją, kūno terapiją, šokio ir judesio terapiją, garso terapiją. 

1992 m. įkūriau asmeninio augimo centrą „Patyrimo ratas“, kur apjungiau visą savo patirtį. Psichologija ir menas/kūryba mano veikloje tapo neatsiejama vienas nuo kito. Taip atradau savo praktikos formatus, kurie padeda man ir žmonėms pažinti save ir tapti kuriančiais savo gyvenimą. Taip gimė – Patyrimo ratas – psichologinių grupių pagrindu, Patyrimo šokis – šokio ir judesio terapijos pagrindu ir Patyrimo Teatras – psichologijos ir teatro pagrindu. 

Iš savo ir daugybės žmonių patyrimų žinau, jog šokio, dainavimo, teatrinių improvizacijų pagalba galime išspręsti daugybę uždavinių, problemiškų klausimų – ir dar greitesniu, efektyvesniu būdu,nei tai darome įprastai – mąstydami. Menas terapiškas savo prigimtimi. 

Gyvenkime kūrybiškai! Ir kurkime gyvenimą – pilnatviškesnį, paprastesnį, džiaugsmingesnį.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.