#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Jelena Tamulienė

Mokykla: Klaipėdos rajono Endriejavo vidurinės mokyklos projektas „Vadovėlis ant sienų“

Mokykla: Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos projektas „Laboratorija 2014“


Ar galėtumėte paaiškinti, kodėl, norėdami išspirti duris, įsibėgėjame? O ar žinote, kokia puse kankorėžis nukrenta ant žemės ir kodėl?  Ar galėtumėte, pasižiūrėję į augalo lapus, pasakyti, ar jam geriau augti sausoje patalpoje ir kaip jis turi būti laistomas? Ar žinote, kaip pamatyti, kada prasideda dirvožemio druskėjimas ir kaip nustatyti šio proceso atsiradimo priežastis?  Ar žinote, kodėl  R. Berankis ir kiti tenisininkai  smūgiuoja kamuolį taip, kad jis suktųsi? Ar žinote, kodėl draudžiamieji ženklai yra raudoni?...  

Visa tai galima paaiškinti atlikus pačius papraščiausius artimiausios aplinkos stebėjimus ir tyrimus pačiais papraščiausiais prietaisais. Kviesčiau atlikti tyrimus, ne tik tuos, kurie jau yra kitų aprašyti, bet ir patiems stebėti artimiausioje aplinkoje vykstančius reiškinius, kelti hipotezes, daryti prielaidas, jas tikrinti, rasti paaiškinimus ir jei reiškiniai nepageidaujami, remiantis savo tyrimo rezultatais, juos pašalinti. Mokiniams projekte padėčiau formuoti  tyrėjo įgūdžius, su mokytojais galėčiau pasidalinti turima patirtimi, kaip fizikos pamokas padaryti įdomesnes ir  lengvesnes, o mokyklos bendruomenę įtraukčiau į bendrą veiklą. Noriu, kad pažinimo džiaugsmą  patirtų kiekvienas moksleivis ir gamtos mokslai būtų įdomiausi, o ne sunkiausi, mokykloje dėstomi dalykai.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.