#
#

Daiva Matijošienė


Daiva Matijošienė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos kuruojanti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Trumpas prisistatymas:
  • Man mokytojo darbas yra pašaukimas, energija ir drąsa. Priėjimas prie kiekvieno vaiko ir radimas kelio į jį jau yra kūryba, paslaptis, kurią įmanoma atspėti tik kantriai dirbant ir labai daug stebint. Aš visada noriu sujudinti vaiką: daryti jį aktyvų, dalyvaujantį, matomą ir girdimą (nesvarbu, kur: klasėje, namie, gimnazijoje ar net mieste).
  • Mane kaip mokytoją įkvėpia vaikų meilė, jų aktyvumas, staigumas ir energija. Mane reikia paskatinti, kad norėčiau dirbti. Tai daro vaikų emocijos, džiaugsmas. Tai užmuša tingumas, pasyvumas ir nihilizmas. Pasikrauti ir užsidegti visada įkvepia kelionės, artimos ir tolimos.
  • Mano darbas ir kūrybiškumas yra neatsiejami. Lituanisto kasdienybė yra susijusi su kūryba: jos skaitymu, analize, rašymu, vertinimu. Kurti- tai reiškia išlaisvėti, atsipalaiduoti nuo kasdienybės, nuo realumo ir pasvajoti. Kiekvieną žmogų kūryba veda prie aktyvumo, išskirtinumo, atsinaujinimo, minties judėjimo. Manau, kad knygų skaitymas (prie to pripratinti vaikus man yra itin svarbu) irgi yra kūryba: juk nejučiomis kuriame save. Pratinu mokinius domėtis  įvairiomis sritimis.

Man mokytojo darbas yra didelis iššūkis ir džiaugsmas. Tai neleidžia sustoti, skatina augti, domėtis absoliučiai viskuo ir visada.

Nuomonę apie kūrybiškumą atspindi citata: „Kiekvienas žmogus menininkas, bet tik menininkai tai žino.”


DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.