#
#

Marija Matulienė


Mokytoja – tai kūrėja. Kasdien į mane žvelgia smalsūs, žingeidūs, įdomūs, o kartu ir nedrąsūs, abejojantys vaikų žvilgsniai. Tai įkvepia kasdien tobulėti, kurti, išbandyti kažką naujo, neįprasto. O mokytojo darbas slepia didžiulę  prasmę, žmogaus augimą. Džiaugsmas vaikų akyse  skatina dideliems, prasmingiems darbams. Naujų, netikėtų istorijų, neįprastos pradžios, pabaigos,  naujų veikėjų įterpimas, jų perkėlimas į mūsų laikus, tai idėjos vaikų kūrybinei vaizduotei ugdyti. Vaikams  tai būna linksma, skatina norą kurti, skaityti .Mokomės ne tik klasėje , bet ir keliaudami, lankydami parodas, stebėdami, pažindami savo aplinką.Savo žinias mokiniams perduoda mokinių tėvai ir seneliai.

Mokytojo darbas - nuolatinė kūryba.  Nes, vos ne kiekvieną dieną tenka  improvizuoti, ieškoti tinkamų   žodžių,  veiksmų.  Taikydama šiuos metodus skatinu vaikus bendrauti ir bendradarbiauti grupelėse, sukuriu gyvą, draugišką aplinką, mažiau kūrybiški bendrauja su aktyvesniais. Pasyvesni mokiniai gauna užduotis pagal savo gebėjimus, bet jaučiasi lygiaverčiai darbo kūrėjai.            Mokytojo darbas  mane skatina  bendrauti ir bendradarbiauti, ieškoti ir atrasti. Išklausyti ir išgirsti kiekvieną vaiką. Skatinti juos pasitikėti savimi. Leisti vaikams dirbti originaliai. Visada skatinu individualumą, o vaikai džiaugiasi  savo sukurtais darbais, pasidalina idėjomis.


DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.