#
#

Nijolė Birštonienė


Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti.  A. de Sent Egziuperi

Nijolė Birštonienė, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir geografijos vyresnioji mokytoja

Nuo vaikystės aš svajojau dirbti su vaikais. Darželyje norėjau būti vaikų darželio auklėtoja, o vėliau mokytoja. Mano mama yra geriausias mokytojos  pavyzdys. Aš ir dabar  iš jos nuolat mokausi.  Jos pavyzdys man leido suprasti,  kad reikia mokėti keistis su laiku, negali stovėti vietoje, neužtenka vien tik puikių  dalykinių žinių, bet reikia jas mokėti  perteikti profesionaliai, kūrybiškai, pritaikant  prie šiuolaikinio gyvenimo ritmo.

Mokytojo darbe aš  matau daug kūrybiško.  Būti mokytoju – tai nuolatinė kūryba ir improvizacija. Dirbdamas mokykloje tu gali padėti kurti, pamatyti ir prisiliesti prie jaunų žmonių gyvenimo, skatinti įvairiausių idėjų atsiradimus, o vėliau – jų įgyvendinimą.

 Mane labiausiai liūdina tai,  jog jauni žmonės yra įspraudžiami į rėmus ir nepaliekama laisvė kurti, galvoti, kelti klausimus.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.