#
#

Pakruojo rajono Lygumų vidurinė mokykla

Interneto svetainė:  www.lygumai.pakruojis.lm.ltDalyvauja „Tyrinėjančių mokyklų" programoje 2012-2013 mokslo metais.

Pakruojo rajono Lygumų vidurinė mokykla, skaičiuojanti jau trečią šimtmetį, yra įsikūrusi nedideliame Lygumų miestelyje. 2005 m. švenčiant mokyklos 200 metų jubiliejaus sukaktį, mokyklos bendruomenės pastangomis išleista knyga „Lygumų mokyklai – 200 metų“. 
Mokyklos bendruomenė – tai 230 mokinių, mokytojai, administracija, personalas ir, aišku, mokinių tėvai. Nuo 2010 metų prie mūsų mokyklos prijungtos ir Stačiūnų pradinės klasės.
Viena iš mokyklos misijos uždavinių – plėtoti partnerystę tarp mokyklos ir mokinių tėvų, mokytojų ir vaikų. Mums svarbus glaudus visų bendruomenės narių bendradarbiavimas, todėl vykdoma įvairi veikla, kuri sustiprina šiuos ryšius. Mokiniams organizuojama įvairiapusė veikla ugdo nuolatinį mokymąsi, pagarbą sau ir kitiems, sveiką gyvenseną, aplinkos grožio puoselėjimą, skatina būti doru, pilietišku ir tolerantišku.
Mūsų mokykla dalyvauja dviejuose tarptautiniuose projektuose: vienas iš jų – Comenius daugiašalė partnerystė, kitas – „Mišraus mokymosi modelio įdiegimas bendrojo ugdymo įstaigose (anglų k. ir ekonomika).
Daug įvairių renginių nuolat vyksta mokykloje. Jau tradiciniais tapę yra šie renginiai: Gyvūnų globos diena, Mokytojo diena, Kaziuko mugė, „Darom“ akcijos, Motinos diena, šimtadienis, 11-okų krikštynos, ketvirtokų, dešimtokų ir dvyliktokų paskutiniai skambučiai, Žemės dienos renginiai, edukacinės išvykos.
Kad mokymas ir mokymasis būtų efektyvesnis ir įdomesnis, vedamos įvairių dalykų integruotos pamokos, mokytojai stebi vieni kitų pamokas, dalijasi patirtimi metodinėse grupėse.
Mūsų mokykla iš kitų mokyklų išsiskiria sportiškumu. Ne kartą esame tapę sportiškiausia mokykla ne tik rajone ar apskrityje, bet ir respublikoje. Paskutinis mūsų mokyklos 5-6 klasių komandos laimėjimas – respublikinės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ žaidynės ir jose užimta pirmoji vieta.
Mėgstame ne tik sportuoti, bet ir rimtai padirbėti gražindami mokyklos aplinką. Jau tradicine tapo Žemės dienos renginių užbaigimo akcija „Darom“. Įvairių švenčių proga savo darbeliais puošiame mokyklą.
Kadangi esame žingeidūs ir savo šalies patriotai, tad daug ir keliaujame. Dažniausiai tai edukacinės ekskursijos mokslo metų pabaigoje. Šiemet jau aplankėme S.Nėries, Maironio, B.Sruogos literatūrinius muziejus. Savo žinias pasitikriname ir giliname įvairiuose internetiniuose konkursuose: kalbų, gamtos mokslų Kengūrose, Gintaro kelias, Švari galva – švari kalba, Tavo žvilgsnis, Amberstar. Ugdome save ne tik mokydamiesi, keliaudami ar sportuodami, bet ir dalyvaudami įvairiuose gamtosauginiuose, vaikų vasaros poilsio  bei „Sveikatiados“  projektuose. Šiais metais laimėjome projektą 6-7 kl. mokiniams „Sveikata – geriausia dovana vaikui “. Esame labai patenkinti, kad mokiniai gali dalyvauti įvairiuose renginiuose,  apklausose, tyrimuose, praktiniuose tyrinėjimuose ir paskaitose apie sveiką gyvenseną. Labiausiai įsiminė baigiamoji projekto dalis, tai mokinių ir tėvelių popietė – viktorina apie sveiką gyvenseną..
Visų renginių metu, ypač jiems ruošiantis, bendradarbiaujame vieni su kitais. Smagu, kad į mokyklos veiklą įsitraukia vis daugiau tėvelių.Pakruojo r. Lygumų vidurinės mokyklos projektas „Mokomės per flashmobą“
 
Daugiau
 
Pakruojo r. Lygumų vidurinės mokyklos projektas „Mokslų mugė“
 
Daugiau
 
Pakruojo rajono Lygumų vidurinės mokyklos projektas „Dirbant kartu kiekvienas svarbus"
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.