#
#

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija

Interneto svetainė:  http://www.zemaicio.svencionys.lm.lt/Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija – mokykla, teikianti pagrindinį ir vidurinį  išsilavinimą, kuris padėtų jaunuoliui ar jaunuolei tapti savarankiu bei solidariu visuomenės ir brandžiu bei kūrybingu kultūros nariu, padedanti brandinti tvirtą dorovinį pamatą, vertybines nuostatas,  puoselėjanti ir plėtojanti  gimnazijos- lietuvybės židinio- mentalitetą ir tradicijas.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija pradėta steigti 1918 m. Šiam kilniam tikslui Rytų Lietuvoje įgyvendinti iniciatyvos ėmėsi kartu su kitais šio krašto šviesuoliais prof. Zigmas Žemaitis – gimnazijos įsteigėjas ir pirmasis jos direktorius. Po daugelio sunkumų pamokos gimtąja kalba prasidėjo 1919 m. sausio 9 dieną. 1969 m. mokyklai buvo suteiktas profesoriaus Z.Žemaičio vardas. Nuo 1995 m. mūsų mokyklos bendruomenės pastangų dėka pradėta steigti gimnazijos klasė, o 1998 m. atkurta gimnazija. Šiuo metu jai vadovauja direktorė Danutė Čepulienė. Gimnazistai tampa mokyklos, rajono ir respublikos olimpiadų bei konkursų prizininkais, sėkmingai atstovauja mokyklai.

Jau keliolika metų palaikomi ryšiai su Vokietijos Oitino miesto J. Foso gimnazija, bendrojo lavinimo licėjumi iš Mrongovo miesto Lenkijoje. Draugaujame su Lukšių V. Grybo vidurinės mokyklos bendruomene. Taip pat  gimnazijos bendruomenė dalyvauja įvairiuose projektuose, kultūriniuose renginiuose.Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos projektas „Kaip kontekstas keičia tekstą“
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.