#
#

Telšių rajono Nevarėnų pagrindinė mokykla

Interneto svetainė:  www.nevarenu.telsiai.lm.ltDalyvauja „Tyrinėjančių mokyklų" programoje 2012-2013 mokslo metais.

Žemaitija – savitas Lietuvos etnokultūros regionas. Nevarėnų miestelis yra 15 km nutolęs nuo Telšių - Žemaitijos sostinės. Nevarėnų vidurinė mokykla – tai atvira visuomenei ugdymo įstaiga, kuri 2014 m. ruošiasi švęsti 200 metų jubiliejų. Joje dirba atvira pokyčiams kvalifikuota mokytojų komanda, išsiskirianti savo aktyvumu, dėmesingumu vieni kitiems, siekiu plėsti savo akiratį. Mokyklos bendruomenė nebijo šiandienos iššūkių: aktyviai dalyvauja projekto “Drąsinkime ateitį” veikloje,  5 –oje klasėje pedagogai dirba pagal projekto “Kuriame Lietuvos ateitį” LIONS QUEST programą “Socialinis ir emocinis ugdymas”. Ypač įdomios ir naudingos patirties pedagogai gavo dalyvaudami ES Grundtvig partnerystės projekte “Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti svarbiausius žmogiškuosius poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus”. Šio projekto pabaigoje išleidome  metodinę medžiagą apie naujus mokymosi procesus, kurie paremti naujausiais smegenų tyrinėjimo rezultatais. Laimėjome Vokietijos Ulmo miesto Neurologijos mokslo ir mokymosi perdavimo centro konkursą „Žaidimai kuria mokyklą“. Pas mus  įrengtas žaidimų kambarys

Pagal 2009-2010 m.m vykusį respublikinį pilietinio ir tautinio ugdymo projektą „Sugrįžimai“ buvo išleista knyga „Sugrįžimai“ apie Nevarėnų seniūnijos tremtinius. Knyga skirta Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimui

2009-2010 mokslo metais Vilniuje vykusiame III respublikiniame neformaliojo ugdymo turnyre „Realu tapti nerealiais“ dalyvavo 6b klasės mokiniai, kurių sukurtas filmas „Nereali klasė“ ekologijos tema, laimėjo turiningiausio filmo nominaciją.

Nevarėnų vidurinės mokyklos bendruomenė palaiko ypač glaudžius ryšius su Nevarėnų seniūnija, kultūros centru, biblioteka, Nevarėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia. Šios, senovinę architektūrą išlaikiusios Nevarėnų miestelio institucijos, suburia visą bendruomenę bendram darbui. Glaudų bendradarbiavimą pastebi visi miestelio svečiai ir vietiniai gyventojai.

Mokytojų ansamblis kartu su Kultūros centro darbuotojais dalyvavo solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2010“. Prieš Kalėdas mokyklos bendruomenė organizuoja „Adventinių puokščių“ parodą ir papuošia bažnyčią,  Adventinį rytmetį švenčia bažnyčioje ir gieda mokiniai bei mokytojai, o kviečiami visi miestelio gyventojai.

Kartu su Latvijos Saldus miesto, Mažeikių miesto  bendruomenėmis Nevarėnų seniūnija dalyvavo Latvijos-Lietuvos pasienio bendradarbiavimo programos projekte „Inovatyvus požiūris į kultūrą – tai startas naujai bendruomenių raidai abipus sienos“. Nevarėnų vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo šio projekto tikslinė grupė. Mokyklos merginų šokių kolektyvas dalyvavo modernaus šokio festivalyje „Jie šoko vieną vasarą“. Mokytoja choreografė I. Budginienė dalyvavo šio projekto šokių seminare Mažeikiuose ir parengė šokį festivalio programai. Mokytojas A. Daubaris ir S. Tendziagolskis su mokiniais savo fotografijos darbus pristatė bendradarbiaujančių rajonų surengtose parodose.

Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos projektas „Pažink mane – pažink save“
 
Daugiau
 
Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos projektas „Verslas meno ritmu“
 
Daugiau
 
Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos projektas „Welcome to Lithuania“
 
Daugiau
 
Telšių rajono Nevarėnų vidurinės mokyklos projektas „Nuo vadovėlio prie gamtos: chemija, biologija ir fizika."
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.