#
#

Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla

Interneto svetainė:  www.radvilaites.vilnius.lm.ltNors priklausome Vilniaus miesto savivaldybei, tačiau dėl infrastruktūros ypatumų jaučiamės lyg nedidelio miestelio švietimo įstaiga. Esame įsikūrę Naujojoje Vilnioje, kuri gerokai nutolusi nuo miesto, netgi skurdoka ir apleista, todėl laikoma Vilniaus užmiesčiu, neprestižiniu rajonu ir pan. Norint ją pasiekti, per kalvotas, miškingas vietoves tenka sukarti apie dešimtį kilometrų, kol pamatoma istorinė geležinkelio stotis, o šiek tiek toliau už jos – mūsų mokykla. Gali kilti klausimas, kodėl tiek daug kalbame apie geografinę padėtį, tačiau kad būtų suprasta mūsų mokykla, pirmiausia turi būti suprasta mūsų mikrorajono specifika. Taip pat mikrorajonas išskirtinis ir tautiniu aspektu: lietuviai čia mažuma, daugumą sudaro lenkų, rusų ir baltarusių tautybės gyventojai. Tad mūsų mokykloje iki 60 procentų moksleivių yra kilę iš kitakalbių arba mišrių daugiakalbių šeimų. Būdami vienintele mikrorajono pagrindine mokykla lietuvių mokomąja kalba, stengiamės tapti bendruomeniniu centru, kuris trauktų, bendrai veiklai burtų skirtingų tautybių, patirčių žmonės. Lietuvybės sklaida bei kitų tautų papročių, tradicijų puoselėjimas – viena iš mūsų mokyklos veiklų. Mokykla didžiuojasi įvairiapuse, gilias tradicijas turinčia veikla, tačiau šalia pozityvių dalykų nuolat iškyla bendros visai Lietuvos švietimo sistemai problemos: menka mokinių mokymosi motyvacija, „vietoje užstrigę“ mokymosi rezultatai, bendruomenės nusivylimas užsitęsusiomis švietimo reformomis, neleidžiančioms patirti darbo džiaugsmo. Labai neramina, jog atsiranda vis daugiau mokinių, kurie  nenori į mokyklą (pavyzdžiui, vienoje penktoje klasėje tik viena mokinė prisipažino noriai einanti  į mokyklą). Tiesą sakant, kartais ir ne vienas mokytojas jau pasako, kad pradeda nenorėti eiti į darbą...
Iš tiesų galima kalbėti ir kalbėti apie įvairias problemas, tačiau nesinori, kad apie mokyklą susidarytų neigiamas įspūdis. Yra ir labai gerų dalykų. Tačiau apie juos galima pasiskaityti mokyklos svetainėje. Be to, yra sakoma, kad didžiausias patriotas yra  tas, kuriam jo šalis nėra pati gražiausia.

 Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokyklos projektas „Keturi banginiai"
 
Daugiau
 
Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos projektas „Pokšt pasaulis“
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.