#
#

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla

Interneto svetainė:  www.sofijoskovalevskajos.ltDalyvauja „Tyrinėjančių mokyklų" programoje 2012-2013 mokslo metais.

Dažnai sakoma, jog mokykla – tai antrieji namai. Benamis žmogus, anot lietuvių rašytojo Donaldo Kajoko, paprastai būna ne todėl, kad neturi namų (ir egzistencine, ir prisiglaudimo prasme), o kad jo namuose trūksta to, kas grindis, sienas ir langus paverčia namais. Prieš daugiau nei trisdešimt metų į mokyklą įžengė pirmieji jo gyventojai - mokiniai, kurie kartu su visa mokyklos bendruomene iš paprastų grindų, sienų ir langų kūrė namus. Kiek vėliau ši tautinių mažumų mokykla gavo mokslininkės, pirmosios pasaulyje moters matematikos profesorės, rašytojos Sofijos Kovalevskajos pavadinimą. 

Mokykla teikia bendrąjį vidurinį išsilavinimą, kuria aktyvią, iniciatyvią, kūrybingą asmenybę, gebančią priimti iššūkius ir atsakomybę. Mokiniai lanko mokykloje veikiančią muzikos studiją, jau šešioliktus metus kasmet dalyvauja turistiniame žygyje „Ekstremitas“ (mūsų mokykla viena iš nedaugelio vis dar organizuojanti žygius ir sportinį žaidimą, į kurį įsitraukia ne tik esantys, bet ir buvę mokiniai), taip pat prieš keletą metų pradėtas rengti trijų dienų turistinis-sportinis žygis „Rudens maratonas“. Mokykla yra atvira naujovėms, džiugu tai, kad senosios tradicijos yra gerbiamos ir puoselėjamos, o naujoms niekada neužkertamas kelias. Taip pat mūsų mokykloje veikia profesinės linkmės muzikinis modulis, kuruojamas gabių vaikų centro prie M. K. Čiurlionio menų gimnazijos. Didelį dėmesį mokykla skiria ir vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Šiuo metu mokykla dalyvauja projekte „Švietimo paslaugų prieinamumo didinimas specialiųjų poreikių asmenims (mokiniams ir kt.) ir švietimo pagalbos specialistams“.

Džiaugiamės, galėdami pasakyti, jog mūsų mokykla – mūsų tvirtovė.Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos projektas „Didysis atradimas – tai Aš“
 
Daugiau
 
Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos projektas „Griauk mitus - kalbėk laisvai"
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.