#
#

Klaipėdos r. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos projektas „Pabėgimas iš klasės“

Mokykla: Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija

Kūrybos agentas:  Algirdas Sabaliauskas

Kuriantis praktikas:  Paulius Tamolė

Kuriantis praktikas:  Vladas Balsys

Kuruojantis mokytojas:  Loreta Kaltauskienė

 


Tyrinėjimo sritis:  Kaip sukurti bendradarbiavimo santykius tarp mokytojų ir mokinių, kuriant laisvalaikio ir mokymosi erdvę mokykloje?

Tikslinė grupė:  10 ir 5 klasių mokiniai bei 5 mokomųjų dalykų mokytojai.

Tikslai:  Bendradarbiavimas tarp mokinių ir mokytojų. Laivalaikio erdvės mokykloje sukūrimas.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Technologijos (dailė), lietuvių kalba, etika, Istorija, matematika, geografija.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Architektūra, aktorystė.


  • Projekto idėja – pasitelkti erdvių kūrimą mokykloje kaip priemonę, kuri didintų mokytojų ir mokinių smalsumą ir bendradarbiavimą. Užsiėmimų metu vyko iš anksto suplanuoti „pabėgimai iš klasės“: pradžioje laikinai pakeičiama esama klasės erdvė ir išbandomi keli žaidimai, pritaikant mokymo turinį konkrečiai mokymo temai. Kitame etape „pabėgimas iš klasės“ vykdomas perkeliant pamoką į naują mokyklos erdvę (koridorius, rūsys ar panašiai). Galiausiai per pamoką paliekama mokykla ir pamokos perkeliamos už mokyklos sienų. Pavyzdžiui, matematikos pamokose uždaviniai išnešami, sprendžiami ir kabinami koridoriuose ant langų, taip koridorių langus paverčiant nuolat kintančia sprendinių galerija.

 
 
 
      
 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.