#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Justina Brukštutė

Mokykla: Alytaus r. Ūdrijos pagrindinė mokykla „Be pavadinimo“

Mokykla: Kelmės r. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio vidurinės mokyklos projektas - Interaktyvi knyga „Iliustruotoji matematika“

Mokykla: Šiaulių Jovaro progimnazijos projektas „Kaip perduoti žinutę“


Esu laisvai samdoma grafikos dizainerė bei iliustratorė, taip pat kuruoju projektą, kurio pagrindinė idėja – vaikų ir jaunimo ekologinis ugdymas pasitelkiant kūrybiškumą. 

Darbo su vaikais patirties įgijau dalyvaudama įvairiose kūrybinėse dizaino ir eko žaidimų gamybos dirbtuvėse, dirbdama dailininke ir vadove vaikų kūrybinėje vasaros stovykloje. Taip pat teko savanoriauti vaikų ir jaunimo paramos centro dailės ir dizaino studijoje. Smagiausia mokytis vieniems iš kitų kuriant kartu bei perteikiant savo idėjas nevaržomiems tradicinių priemonių ir formos. Dar smagiau, kai tos idėjos virsta pažinimo ir įkvėpimo šaltiniu daugybei kitų. 

Vienas spontaniškiausių mano srities praktikos panaudojimo momentų buvo paraščių piešinių paroda pavadinimu SKRENDU. Ją įgyvendinome kultūros vadybos magistro studijų metais. Su bendrakursiu pastebėjome, kad visi mūsų grupės draugai per paskaitas tiesiog sau paišo konspektų paraštėse pasąmonės srauto nešami. Tuos piešinius ištraukėme iš teorinių paskaitų konteksto ir eksponavome galerijos erdvėje kaip meno kūrinius. Dalyviams – suaugusiems žmonėms – tai buvo atradimas, daugelis jų netikėjo, kad gali piešti. Priešingai jų įsitikinimui, pasitelkus grafinį dizainą, jų darbai parodoje pasirodė įdomūs ir saviti. Atradome, kad kiekvienas žmogus yra savaip kūrybingas bet kurioje srityje – tereikia tai atskleisti tinkamomis priemonėmis ir teisingoje aplinkoje. Taip pat atradome, kad žmones galima nustebinti jų pačių „nematomais“ darbais. Parodos atidarymas su visomis privalomomis ceremonijomis ir gausybe svečių tą jausmą tik sustiprino. 

Grafinio dizaino galimybės mokymosi procese labai plačios, pradedant įdomiu vaizdiniu mokymosi turinio pateikimu, baigiant konceptualiais vizualinės raiškos ir kodiniais žaidimais, kurie stebina, žavi, patraukia dėmesį ir palieka didelį įspūdį. Tikiu kuriamo įspūdžio galia. 

Domiuosi menu, prisidedu prie įvairių renginių organizavimo ir kuravimo, o daugelis mano dizaino darbų skirti kino festivaliams ir kitiems kultūros įvykiams. Laisvalaikiu ieškau neatrastų vaizdų bei skambesių, kuriu draugams siurprizus ir bandau gyvenimą paversti idėjų žaidimu.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.