#
#

Šiaulių Jovaro progimnazijos projektas „Kaip perduoti žinutę“

Mokykla: Šiaulių Jovaro progimnazija

Kūrybos agentas:  Ernesta Šimkienė

Kuriantis praktikas:  Justina Brukštutė

Kuriantis praktikas:  Justas Rožėnas

Kuruojantis mokytojas:  Skaidra Mockevičienė

 


Tyrinėjimo sritis:  Mokymosi proceso vizualizavimas.

Tikslinė grupė:  7d klasės mokiniai ir mokytojai.

Tikslai:  Kaip vizualinę komunikaciją, vaizdinį medžiagos pateikimą paversti pamokų refleksijos įrankiu praturtinant patį mokymosi procesą.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Matematika, fizika, lietuvių kalba, dailė, technologijos, istorija, geografija.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Grafinis dizainas, žurnalistika.


  • Projekto idėja – projekto metu buvo tyrinėjama, kaip vizualinę komunikaciją, vaizdinį medžiagos pateikimą paversti pamokų refleksijos įrankiu praturtinant patį mokymosi procesą. Kuriantys praktikai dirbo su mokytojais tokiu principu – mokytojai kuria ir veda integruotas pamokas, kuriantys praktikai gauna tų integruotų pamokų medžiagą ir tuomet paruošia su vizualine komunikacija susijusį refleksijos būdą, kuris padėtų vaikams apmąstyti mokymosi proceso metu įgytas žinias ir patirtį, susidėlioti prasmes ir esminius išmokimus, t.y. atlikti tų pamokų refleksiją bei jį praktiškai išbando. Visų sukurtų refleksijos metodų pavyzdžiai yra šiame projekto veiklų pagrindu sukurtame leidinyje nuo 42 iki 70 psl. Jame taip pat rasite ir medžiagą apie tai, kaip vaizdinė medžiaga gali padėti vaikams geriau suprasti informaciją, skatinti savarankišką mąstymą, susieti skirtingus kontekstus, kelti klausimus ir ieškoti naujų mokymosi procesą praturtinančių metodikų.
  • Projekto metu vaikų sukurti filmukai

 
 
 
      
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.