#
#

Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija

Interneto svetainė:  vieksniug.ltDalyvauja „Tyrinėjančių mokyklų" programoje 2012-2013 mokslo metais.

Viekšnių gimnazijos ištakos - 1919-ieji metai. Mokykla, kaip viekšniškių vilčių įsikūnijimas, nuėjo ilgą ir sudėtingą kelią, patyrė dramatiškų permainų, bet visada išliko tautinės kultūros židiniu. Atgimimo prikelta naujam gyvenimui, sutelktomis pastangomis 2007-aisiais metais iš naujo gavusi gimnazijos statusą, ji ugdo naujas viekšniškių kartas, sugebančias savo gyvenimą grįsti šeimos, tautos ir valstybės vertybėmis. 

Šiuo metu – gimnazija viena iš 4 Viekšnių miestelio ugdymo įstaigų (Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyrius, Vinco Deniušio meno mokykla, vaikų lopšelis-darželis „Liepaitė“). Su visomis ugdymo įstaigomis aktyviai bendraujama ir bendradarbiaujama puoselėjant Viekšnių bendruomenės tradicijas ir kuriant naujas.

Gimnazijoje mokosi mokiniai, gyvenantys Viekšnių miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose. Mūsų mokyklos bendruomenės vizija – moderni bei šiuolaikiška mokykla ne tik savo aplinka, bet ir ugdymo bei mokymo kokybe, saugi, humaniška, padedanti socializuotis, siekianti stabdyti patyčias, vadovausis tautiškumo, šeimyniškumo, visuomeniškumo, demokratiškumo principais. 
Puoselėjamos bendražmogiškosios vertybės lemia gimnazijos tradicijas, kurioms savitumo teikia nevyriausybinių mokinių organizacijų veikla. Jau 15-tus metus mokykloje ir Viekšnių bendruomenėje aktyviai veikia Ateitininkų organizacija. Tautiškumo ir visuomeniškumo tradicijas puoselėja 7-tus metus gyvuojanti Valančiukų organizacija. Prie aktyvaus vertybių puoselėjimo prisideda Maltiečių, Jaunųjų policijos rėmėjų bei Šaulių organizacijos.  

Mūsų mokykla didelį dėmesį skiria sveikai gyvensenai bei ekologiniam sąmoningumui. Daug mūsų moksleivių dalyvauja popamokinėje sportinėje veikloje. Galime pasigirti savo sportiniais pasiekimais ne tik rajone, bet ir respublikoje. Bendradarbiaudama su Ventos regioninio parko direkcija mokykla organizuoja ir dalyvauja įvairiose ekologinėse veiklose (Žemės diena, akcija „Darom“, teminiai susitikimai su direkcijos darbuotojais). Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos projektas „Iš trijų kampų“
 
Daugiau
 
Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos projektas „Kelionės už 3D ribų“
 
Daugiau
 
Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos projektas „Savimi pasitikinčių istorija“
 
Daugiau
 
Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos projektas (I)
 
Daugiau
 
Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos projektas (II)
 
Daugiau
 
Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos projektas „O aš manau"
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.