#
#

Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos projektas (I)

Mokykla: Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija

Kūrybos agentas:  Danutė Gambickaitė

Kuriantis praktikas:  Vida Narveišytė

Kuriantis praktikas:  Kristijonas Murauskas

Kuruojantis mokytojas:  Vida Puškoriutė

 


Tyrinėjimo sritis:  Parodyti, kad mokiniai turi galimybę daryti įtaką miestelio ir mokyklos ateičiai, dirbdami su erdvės suvokimu, mokyklos aplinkos tyrinėjimu.

Tikslinė grupė:  Vienuoliktokai ir jų mokytojos.

Tikslai:  Miestelio erdvės atnaujinimas.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Lietuvių k. geografija, istorija, matematika.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Architektūra, režisūra.


  • Projekto idėja – architektūra ir įvairios veiklos rūšys (urbanistika, žemėlapiavimas) susijusios su erdvės tyrimais ir mokslinio darbo (tyrimo darymo) specifika. Projekto pradžioje vaikai apklausė 300 miestelio gyventojų, kokią miestelio vietą jie rinktųsi regeneravimui. Daugiausia balsų sulaukė mokyklos sporto salė. Mokiniai dirbdami su kuriančiu praktiku ir mokytojais surengė tikrą architektūrinių idėjų konkursą. Konkursui buvo pateikti 6 projektai, juos vertino komisija, sudaryta iš dizainerių, dailininkų, bibliotekininkės, seimo nario padėjėjų, vaikų. Konkursui kiekviena grupė pateikė planšetus, maketus, brėžinius, aprašymus. Yra tikimybė, kad šis projektas bus įgyvendintas iš tikrųjų, nes miestelis jau turi pusę reikalingos sumos.

 
 
 
      
 
 
 
      
 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.