#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Danutė Gambickaitė

Mokykla: Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Mokykla: Vilniaus rajono Pagirių gimnazija

Mokykla: Alytaus „Sakalėlio" pradinė mokykla

Mokykla: Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos projektas „Meno ir lietuvių kalbos sintezė“

Mokykla: Vilniaus Centro vidurinės mokyklos projektas „Archyvas“


Esu menotyrininkė, meno kritikė ir kuratorė. Kuruoju įvairius su šiuolaikiniu menu susijusius renginius: parodas, videofilmų peržiūras ir pan. Mano veikla reikalauja išmanyti meno lauko kontekstą, įžvalgumo, kūrybiškumo (kuriant renginio koncepciją), subtilumo, jautrumo ir greitos reakcijos. Kuruojant parodas labai dažnai įvyksta daug neplanuotų situacjų ir jas reikia kuo skubiau išspręsti. Kuratorius apibrėžiamas kaip žmogus, kuris privalo rūpintis, stebėti, globoti. Jam labai svarbu išlikti jautriam (plačiąja prasme), nes jautrus žmogus visada imlesnis, pastabesnis ir kūrybiškesnis.

Kuratorius labai dažnai bendrauja su pačiais įvairiausiais žmonėmis, stebi juos bei stengiasi suprasti ir išklausyti net ir pačią kritiškiausią nuomonę. Visa ši veikla ir psichologiniai niuansai man labai artimi, išgyventi ir perprasti. Kalbant apie meno kritiką, užsiimant šia veikla tenka daug rašyti apie įvairius šiuolaikinio meno ir kultūros reiškinius. Meno kritika reikalauja (ir ugdo) įžvalgumo (tai viena esminių gero meno kritiko savybių), pastabumo ir gebėjimo į konkrečius reiškinius pažvelgti kūrybiškai, užčiuopti jų esmę ir prasmę, identifikuoti problemas ir kuo subtiliau (bei aiškiau) jas spręsti.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.