#
#

Vilniaus Centro vidurinės mokyklos projektas „Archyvas“

Mokykla: Vilniaus Centro vidurinė mokykla

Kūrybos agentas:  Andrius Zaidovas

Kuriantis praktikas:  Danutė Gambickaitė

Kuriantis praktikas:  Marijus Gailius

Kuruojantis mokytojas:  Violeta Lauciuvienė

 


Tyrinėjimo sritis:  Kaip skatinant mokinių smalsumą pagerinti įsitraukimą į ugdymo procesą; kaip įgalinti atlikti namų darbus ugdant atkaklumą. Kaip telkti mokinius ir mokytojus bendram kūrybiniam darbui, teikiančiam pažinimo džiaugsmą.

Tikslinė grupė:  Dvi dešimtokų klasės.

Tikslai:  Mokinių smalsumas. Įsitraukimas į ugdymo procesą. Atkaklumo ugdymas.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Istorija, matematika, lietuvių kalba.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Menoryra, žurnalistika.


  • Projekto idėja – projekto komanda atsispyrė nuo kitokių ekskursijų idėjos. Tokių, kurių metu vyktų aktyvus mokymasis ir refleksija. Buvo sukurtos trys eksperimentinės ekskursijos, kurių kiekvieną sudarė trys etapai – pasiruošimas mokykloje, mokymasis kitoje erdvėje ir refleksija mokyklose. Kaip mokymosi erdvės buvo išbandyta VU biblioteka Saulėtekyje, Šiuolaikinis meno centras (tuo metu jame vykusi paroda „Labirintas“), spaudos konferencija su Seimo nariu Povilu Urbšiu, kuris yra tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministro sūnėnas; istorijos pamoka „Žinių radijuje“, kurioje buvo gilinamasi į tai, kaip atpažinti propagandą žiniasklaidoje.

 
 
 
      
 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.