#
#

Vilniaus Centro vidurinė mokykla

Interneto svetainė:  http://www.vcvm.lt/Vilniaus centro vidurinė mokykla gimė 2012-07-04, kai susijungė dvi - Vilniaus Lukiškių ir Mstislavo Dobužinskio - mokyklos. Taigi jau metus  kuriame  „naujus namus“, kuriuose stengiamės išlaikyti senas ir gilias abiejų mokyklų tradicijas.

Lukiškių mokykloje  (pirmojoje  rusiškoje   mergaičių, vėliau mišrioje  miesto gimnazijoje) dirbę talentingi, kūrybingi mokytojai išugdė ne vieną žmogų, garsinantį Lietuvos vardą tiek gimtinėje, tiek pasaulyje. Daug metų mokykloje sustiprintai dėstyta matematika, dailė, veikė teatro studija, ikimokyklinio meninio ir kalbų ugdymo grupė „Harmonija“. Mokykla turi bendradarbiavimo su kolegomis iš Veimaro miesto (Vokietija) patirties .

 Na, o  M. Dobužinskio mokykla visada garsėjo menų ugdymu. Lietuvos konservatorijos dėstytojai gabius moksleivius mokė vokalo ir choreografijos, projektai kasmet būdavo pristatomi mokyklos bendruomenei. Mokykla taip pat didžiuojasi įkurtais  dailininko M. Dobužinskio  bei J. Čiudakovos muziejais.  Mums  koncertavo LOBT solistas V. Prudnikovas, Konservatorijos studentų orkestras, Lietuvos kamerinis orkestras.

Mokiniai yra pasižymėję respublikinėse ir tarptautinėse fizikos  bei chemijos  olimpiadose.  Mokyklos sportininkai ne kartą užėmė prizines vietas miesto ir respublikinėse varžybose,  tarptautiniuose sportinių šokių konkursuose, dalyvavo Pekino olimpiadoje.

Taigi abi mokyklos – rusų švietimo ir kultūros židiniai. Sukauptą patirtį, vertybes ir tradicijas Centro vidurinė mokykla nori puoselėti toliau ir svajoja sukurti tokį „Centrą“, kuriuo galėtų didžiuotis, kuriame visiems būtų gera.Vilniaus Centro vidurinės mokyklos projektas „Archyvas“
 
Daugiau
 
Vilniaus Centro vidurinės mokyklos projektas „Mano šaknys – lietuviškas Vilnius“
 
Daugiau
      

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.