#
#

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos „Susitikimų sodas“

Mokykla: Šakių r. Gelgaudiškio vidurinė mokykla

Kūrybos agentas:  Žilvinas Landzbergas

Kuriantis praktikas:  Martynas Gaubas

Kuruojantis mokytojas:  Rita Murauskienė

 


Tyrinėjimo sritis:  Bendradarbiavimas, tarpusavio santykiai

Tikslinė grupė:  19 septintokų, 13-14 metų moksleiviai

Tikslai:  Per bendrą kūrybinę veiklą siekėme suvienyti klasės mokinius, kelti jų motyvaciją, ugdyti atsakingumą, gebėjimą dirbti komandoje. Projekte įvardinta problema buvo viešos užklasinės susibūrimo erdvės mokiniams stygius tiek mokyklos prieigose, tiek ir miestelyje. Šiuo projektu užsibrėžta sukurti modelį tokios problemos sprendimui.


Apie projekto naudą vaikai kalba savo sukurtame filme. Čia jie patys pastebi savo pokyčius: tapo drąsesni, kūrybiškesni, labiau pasitikintys savimi, draugais ir mokytojais, pagerėjo tarpusavio santykiai. Bendro darbo metu kolektyve savo nišą atrado ir sunkiau bendraujantys vaikai. Aktyviai „Tyrinėjančių mokyklų“ projekte dalyvavo penki mokytojai, tačiau neformaliai – visas kolektyvas.

Mokytojai domėjosi projekto veiklomis, ne tik stebėjo mokinių darbą, bet ir patys įsijungė į aktyvią veiklą. Stebėdami, kaip keičiasi mokinių elgesys, bendravimas, mokytojai pripažino, kad keičiasi ir jų santykiai su moksleiviais – jie pasidarė šiltesni, jaukesni, atsirado tarpusavio pasitikėjimas. Mokytojų teigimu, bendras kūrybinis darbas, leido pažvelgti į mokinius kitomis akimis.

Dalyvavimas programoje „Tyrinėjanti mokykla“ visai mokyklos bendruomenei parodė, kad mokymas ir mokymasis gali būti įdomesnis, labiau viliojantis ir veiksmingesnis. Bendradarbiaudami su kūrybos agentu ir kuriančiu praktiku, mokytojai suprato, kad reikia ieškoti būdų, kaip įkvėpti mokinius ir padėti jiems mokytis

Tęsinys

Nuorodos: „Kūrybinės partnerystės" mokyklos tinklapyje, projekto profilis socialiniame tinkle facebook.com - palaikykite!


 
 
 
      
 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.