#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Ieva Veiverytė

Mokykla: Rokiškio Senamiesčio progimnazijos projektas „Kino studija“

Mokykla: Prienų rajono Stakliškių gimnazijos projektas (I)

Mokykla: Prienų rajono Stakliškių gimnazijos projektas „Baimės akys plačios“


Baigiau kino ir TV režisūros mokslus Lietuvos kino ir teatro akademijoje. Turiu įvairios patirties tiek kino, televizijos, tiek reklamos gamybos srityse. Taip jau yra, kad gyvenu viskuo, kas susiję su judančiais paveikslėliais. 

Esu dalyvavusi poroje kūrybinių kino stovyklų vaikams, kur dėsčiau montažo pagrindus, vėliau įsiliejau į „Mokausi iš kino“ dirbtuvių sūkurį, kur teko susidurti su skirtingo amžiaus vaikų ir jaunimo grupėmis. Nuo šio rudens dėstau Skalvijos kino akademijoje. 

Ta patirtis be galo įdomi tuo, kad sutinki labai skirtingus jaunus žmones, atrandi jų poreikius, norus, lūkesčius, požiūrį, pradedi kiekvieną geriau suprasti, pažinti. Stebėjimas, kaip vaikai įsilieja ir dalyvauja procese, kokio rezultato pasiekia, - skatina nuolat tobulėti ir judėti į priekį. Tai labai praturtina, visapusiškai plečia akiratį, moko lankstumo, tolerancijos ir daugelio kitų dalykų. 

Filmas, klipas, reklama ar kitoks audiovizualinis kūrinys gali būti labai universali priemonė. Ji apjungia vaizdą, garsą ir judesį, ir gali būti naudojama ir pritaikoma įvairiausiais tikslais. Vienas dalykas yra rodyti, žiūrėti, analizuoti filmą, jo temą, gebėti matyti ir pamatyti, suprasti. Visai kitas dalykas gali būti konkrečios kino ar kitų audiovizualinių kūrinių teorinės žinios - apie struktūrą, dramaturgiją, žanrus ir t.t. Ir dar - visiškai kitas dalykas yra sukurti filmuką. Kad atsirastų kūrinys, reikia pereiti daugybę etapų, kurių metu galima išmokti, sužinoti, įgyti naujų įgūdžių. O viso to procesas - tai ir kūrybinis mąstymas, išradingumas, akiračio plėtimas ir smalsumo, analizavimo skatinimas. Tai ir komandinis darbas, gebėjimas susitelkti krūvon vardan vieno bendro tikslo, girdėti kitą ir gebėti priimti kompromisus. Jausti atsakomybę ir vykdyti pareigas. Išmokti išsakyti ir priimti kritiką, reikšti savo nuomonę. Kurti. Bendrauti. Dalintis. Pritaikyti ir panaudoti... ir taip galima būtų tęsti ir tęsti...

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.