#
#

Prienų rajono Stakliškių gimnazijos projektas (I)

Mokykla: Prienų r. Stakliškių vidurinė mokykla

Kūrybos agentas:  Andrius Atas

Kuriantis praktikas:  Ieva Veiverytė

Kuriantis praktikas:  Aurelija Slapikaitė Jurkonė

Kuruojantis mokytojas:  Sidona Paltanavičiūtė

 


Tyrinėjimo sritis:  Kaip sužadinti mokymosi motyvaciją (noras žinoti, dirbti, eiti į mokyklą ar pamoką; mokslo naudos suvokimas ir žinojimas kam to reikia)?

Tikslinė grupė:  Devintokai.

Tikslai:  Motyvacija mokytis.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Matematika, dailė, fizika.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Kinas, architektūra.


  • Projekto idėja – sudominti mokinius mokymusi ir padėti suvokti tiksliųjų mokslų naudą bei pritaikymą kasdieniniame gyvenime. Pavyzdžiui, virtuvėje, savo kambaryje arba laivalaikio metu. Vaikai panaudojo matematines žinias žiūrėdami Dakaro ralį ir po to skaičiuodami kuro sąnaudas, kilometražą, tikimybes ir pan. Vaikai patys vedė matematikos pamokas. Išgirdę apie tai, susidomėjo ir mažesnių klasių mokiniai. Pamokos vedimui turėjo ruoštis visi. Netgi tie mokiniai, kuriems anksčiau sunkiai sekėsi matematika, atsakingai pažiūrėjo į šią užduotį. Taip pat projekto metu buvo gilinamasi į vaizduotės temą, stengtasi suvokti kokios yra žmogaus galimybės/ribos, ar jų nėra. Ieškojome gabumų ir jų panaudojimo galimybių. Vaikus labai nustebino bei sudomino filmai ir ištraukos apie Helen Keller, Kogi genties papročiai, mokslininkų Stephen Hawking‘o, Alan Turing‘o gyvenimo istorijos.

 
 
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.