#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

Lina Valantiejūtė

Mokykla: Širvintų r. Gelvonų vidurinė mokykla

Mokykla: Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos projektas „Drausmės kaleidoskopas“

Mokykla: Kaišiadorių rajono Žaslių pagrindinės mokyklos projektas „Gilyn į žemę, artyn į žmogų“


Kai manęs klausdavo (ir vis dar kartais klausia), kuo būsiu, kai užaugsiu – aš visada drąsiai atsakau tą patį – „kuo norėsiu, tuo ir būsiu“.

Gal todėl, kad esu beprotiškai smalsus, žingeidus ir judrus žmogus, kuriam labiau už viską patinka ieškoti, atrasti ir dalintis. Dar negaliu liautis pasakoti (todėl dėstau), skaityti (todėl studijuoju), rašyti ir keliauti (nes kitaip tiesiog negaliu).

Studijuodama politikos mokslus greitai supratau, kad politike niekada nebūsiu, bet sugebėjau išpildyti kitą seną svajonę – pradėjau žurnalistinę veiklą. Kol daugiau nei šešerius metus dirbau žurnaliste bei redaktore portale bernardinai.lt, universitete pasėtas žinių troškimo grūdas, laistomas įgimto smalsumo, sudygo ir davė vaisių – apsisprendžiau nerti į akademinius vandenis ir pradėjau filosofijos doktorantūros studijas.

Be daugelio kitų dalykų, filosofija man tobulai įrodė, kad atsakymų neturėjimas yra tikri niekai palyginti su baime kelti klausimus. Todėl be proto mėgstu klausti. Dar labiau mėgstu klausiančius. Mėgstu ieškoti, bet dar labiau mėgstu ieškančius, mąstančius ir smalsiai stebinčius pasaulį. Visai tokius, kaip vaikai...

Ir puikiai suprantu, kad nei mokslininkas, nei žurnalistas nėra ta profesija ar amatas, kurio subtilybių gali tiesiog greitai išmokyti kitus. Bet abi šios veiklos savo prigimtimi yra kūryba – atradimo, pažinimo ir dalinimosi džiaugsmas, atveriantis naujus horizontus ir keičiantis pasaulį. DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.