#
#

Rokiškio r. Obelių gimnazijos projektas „Platforma“

Mokykla: Rokiškio r. Obelių gimnazija

Kūrybos agentas:  Darius Petkevičius

Kuriantis praktikas:  Egidijus Kabošis

Kuriantis praktikas:  Vitalij Červiakov

Kuruojantis mokytojas:  Gita Kolosovienė

 


Tyrinėjimo sritis:  I gimnazijos klasių mokinių pasitikėjimo savimi ir motyvacijos mokytis kėlimas naudojant fotografiją kaip mokymo ir pažinimo šaltinį. Į procesą įjungiama I pasaulinio karo tematika istorijos, lietuvių ir rusų mokomųjų dalykų kontekste.

Tikslinė grupė:  I klasių gimnazistai.

Tikslai:  Pasitikėjimas savimi. Motyvacijos kėlimas.

Mokomieji dalykai, su kuriais susijęs projektas:  Lietuvių, rusų kalbos, istorija.


Kūrybinė veikla, įtraukta į projektą:  Fotografija.


  • Projekto idėja – I-ojo pasaulinio karo nuojautos, įvykių, garsų ir vaizdinės medžiagos perkėlimas į pamokas, integruojant istorijos, rusų, lietuvių kalbų ugdomuosius dalykus bei jungiant juos su fotografijos ir garso technikomis. Veiksmas - pirmojo pasaulinio karo fotografijų atkūrimas mūsų dienomis: vaizdų ieškojimas, aiškinimasis, kada ir kokiomis sąlygomis buvo fotografuota, kokios asmenybės ar įvykiai pavaizduoti. Fotografiją stengiamasi atkurti kuo tiksliau: vietovė, apranga, pozos, veido išraiškos. Taip pat kiekvienai fotografijai įrašomas garso takelis (pagal vietovę, kurioje ji galėto būti fotografuojama: jei prie geležinkelio bėgių, tada traukinio garsai ir pan.). Tačiau garsas ne nukopijuojamas iš youtube ar kitų internetinių šaltinių, bet įrašomas pačių mokinių. Kita dalis nuotraukų įgarsinamos laiškais iš fronto arba į frontą: laiškai rašomi lietuvių - rusų kalbomis ir skamba, kuomet nuotrauka rodoma

  • Garsų takeliai:
    1. Kareivio portretas: https://soundcloud.com/garsutakeliai/kareivio-portretas
    2. Laiškas: https://soundcloud.com/garsutakeliai/laiskas 
    3. Laukai: https://soundcloud.com/garsutakeliai/laukai

  • „Kūrybinės partnerystės“ Obelių gimnazijoje - video.

 
 
 
      
 
DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.